07-06-2016 11:23:09 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Rødskebølle Stævne 2016

 

 

Holdkonkurrence: Gevær 200m

1Horne Skytteforening
120920Emma Sophie KlinckKlasse: BK149/07
48212Grete SteffensenKlasse: VÅ2149/06
105804Casper Risum AndersenKlasse: JUN148/08
90487Søren Thor MunkholmKlasse: US143/04
Total589/25

 

 

Holdkonkurrence: Gevær 50m

1Fjelsted/Harndrup Skytteforening
116724Martin HolmegaardKlasse: BK1199/11
49222Niels BarleboKlasse: SE1197/04
49316John IversenKlasse: SE1196/08
49823Per ChristiansenKlasse: VS1194/06
Total786/29

2Horne Skytteforening
120920Emma Sophie KlinckKlasse: BK1200/09
112034Marc Lykke KjellmannKlasse: BK3196/05
100405Jacob Bluhm PedersenKlasse: J2195/05
47955Signe SteffensenKlasse: US1194/07
Total785/26

3Svendborg Skyttekreds
47126Flemming LarsenKlasse: SE1198/05
106574Philip Glasdam Arnvig AndersenKlasse: BK2197/08
117057Ann Sofie KniepKlasse: VÅ1197/04
46348Kaj RasmussenKlasse: VS3189/04
Total781/21

4Bullerup Skyttekreds
112188Karl W, KlausenKlasse: BK1199/11
114591Kamilla JørgensenKlasse: BK1196/08
51383Kurt KnudsenKlasse: SE1196/08
51371Louise MortensenKlasse: US2188/05
Total779/32

 

 

Holdkonkurrence: Pistol 25m

1Lunde SG&I
102370Finn Christian LangkjærKlasse: V2H560/89
46305Rasmus MillingKlasse: V1H1534/83
48109Kim CarstensenKlasse: V1H2508/85
46357Jesper ChristensenKlasse: V1H1465/75
Total2067/332

2Bullerup Skyttekreds
121881Peter SøgaardKlasse: V1H2534/89
35758Bent Thorvald KnudsenKlasse: S2H518/82
52144Kenneth NielsenKlasse: V1H2478/70
122680Ulla LarsenKlasse: V1H3430/56
Total1960/297

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening200/09    197/09    397/18
2116724Martin Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/11    197/09    396/20
3112188Karl W, Klausen16-180 Bullerup Skyttekreds199/11    197/06    396/17
4114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds196/08    196/06    392/14
5112360Kristian L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.194/07    196/12    390/19

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1106574Philip Glasdam Arnvig Andersen16-095 Svendborg Skyttekreds197/08    194/09    391/17

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1122941Helene Eckardt16-039 Horne Skytteforening195/07    198/06    393/13
2112034Marc Lykke Kjellmann16-039 Horne Skytteforening196/05    194/03    390/08
3122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds194/04    194/05    388/09
4120094Nicolej Oliver Madsen16-095 Svendborg Skyttekreds190/04    195/06    385/10
5124559Sofia Pedersen16-095 Svendborg Skyttekreds182/03    195/05    377/08
6124405Sara Aerin Rasmussen16-095 Svendborg Skyttekreds187/02    187/04    374/06
7126261Stepan Wikkelsø16-095 Svendborg Skyttekreds181/01    184/02    365/03
8124560Liv Avnbæg16-095 Svendborg Skyttekreds176/01    183/05    359/06
9124400Alexander G. A. Andersen16-095 Svendborg Skyttekreds166/02    170/05    336/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1100405Jacob Bluhm Pedersen16-039 Horne Skytteforening195/05    198/09    393/14

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Stilling 1
146934Rasmus M Hansen16-350 Særslev Skytteforening194/08    194/10    388/18
247955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening194/07    194/08    388/15
390487Søren Thor Munkholm16-098 Sødinge Skytteforening196/07    185/05    381/12

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Stilling 2
151371Louise Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds188/05    187/03    375/08
298459Erik Solberg Christensen16-095 Svendborg Skyttekreds188/07    185/03    373/10

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
146704Knud Hansen16-098 Sødinge Skytteforening193/06    197/07    390/13
249823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/06    191/07    385/13

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening192/04    192/01    384/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
146348Kaj Rasmussen16-095 Svendborg Skyttekreds189/04    176/01    365/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 1
123116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening200/13    198/09    398/22
247126Flemming Larsen16-095 Svendborg Skyttekreds198/05    197/07    395/12
349316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/08    198/10    394/18
451383Kurt Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds196/08    197/08    393/16
549222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/04    192/04    389/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 2
148293Bent Ove Hansen16-039 Horne Skytteforening192/06    191/00    383/06

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 1
146977Mette Rasmussen16-072 Ollerup Skytteforening198/09    198/08    396/17
250324Torben Christiansen16-350 Særslev Skytteforening198/11    196/08    394/19
3112359René L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.198/09    192/07    390/16
4117057Ann Sofie Kniep16-095 Svendborg Skyttekreds197/04    190/07    387/11
5107892Søren Peter Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening191/02    194/05    385/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1121230Kim Aalund16-048 Kullerup/Refsvindinge Idrætsforening196/08    199/07    395/15
2119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening193/04    192/04    385/08
346860Åse Hansen16-072 Ollerup Skytteforening190/03    191/02    381/05
4115781Tom Rasmussen16-095 Svendborg Skyttekreds188/02    192/06    380/08

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening200/09
2112188Karl W, Klausen16-180 Bullerup Skyttekreds199/11
2116724Martin Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/11
4114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds196/08
5112360Kristian L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.194/07

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1106574Philip Glasdam Arnvig Andersen16-095 Svendborg Skyttekreds197/08

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1112034Marc Lykke Kjellmann16-039 Horne Skytteforening196/05
2122941Helene Eckardt16-039 Horne Skytteforening195/07
3117026Emil Nielsen16-039 Horne Skytteforening194/06
4122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds194/04
5120094Nicolej Oliver Madsen16-095 Svendborg Skyttekreds190/04
6124405Sara Aerin Rasmussen16-095 Svendborg Skyttekreds187/02
7124559Sofia Pedersen16-095 Svendborg Skyttekreds182/03
8126261Stepan Wikkelsø16-095 Svendborg Skyttekreds181/01
9124560Liv Avnbæg16-095 Svendborg Skyttekreds176/01
10124400Alexander G. A. Andersen16-095 Svendborg Skyttekreds166/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
1100405Jacob Bluhm Pedersen16-039 Horne Skytteforening195/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Stilling 1
190487Søren Thor Munkholm16-098 Sødinge Skytteforening196/07
246934Rasmus M Hansen16-350 Særslev Skytteforening194/08
347955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening194/07

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Stilling 2
198459Erik Solberg Christensen16-095 Svendborg Skyttekreds188/07
251371Louise Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds188/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/06
246704Knud Hansen16-098 Sødinge Skytteforening193/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 2
148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening192/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 3
146348Kaj Rasmussen16-095 Svendborg Skyttekreds189/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 1
123116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening200/13
247126Flemming Larsen16-095 Svendborg Skyttekreds198/05
349222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/04
449316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/08
451383Kurt Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds196/08
649799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening190/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 2
148293Bent Ove Hansen16-039 Horne Skytteforening192/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 1
150324Torben Christiansen16-350 Særslev Skytteforening198/11
2112359René L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.198/09
246977Mette Rasmussen16-072 Ollerup Skytteforening198/09
4117057Ann Sofie Kniep16-095 Svendborg Skyttekreds197/04
5107892Søren Peter Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening191/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 2
1121230Kim Aalund16-048 Kullerup/Refsvindinge Idrætsforening196/08
2119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening193/04
346860Åse Hansen16-072 Ollerup Skytteforening190/03
4115781Tom Rasmussen16-095 Svendborg Skyttekreds188/02

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab BK
1120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening149/07    144/03    293/10
2112034Marc Lykke Kjellmann16-039 Horne Skytteforening144/03    148/06    292/09

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab JUN
191453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening147/06    148/03    295/09
2105804Casper Risum Andersen16-039 Horne Skytteforening148/08    146/05    294/13
3100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening145/02    147/06    292/08
4105651Mathias Borchers16-039 Horne Skytteforening143/04    136/00    279/04

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab UNG Stilling
147955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening141/05    146/06    287/11

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab UNG Åben
199497Ivan Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening148/06    144/07    292/13

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening140/05    145/04    285/09

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
146704Knud Hansen16-039 Horne Skytteforening141/03    134/02    275/05

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening135/02    135/00    270/02
246348Kaj Rasmussen16-095 Svendborg Skyttekreds126/01    115/00    241/01

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Senior 1
149316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening149/08    148/07    297/15
249222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening146/02    144/04    290/06
349820Poul Olsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening145/03    141/03    286/06

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Senior 2
146861Aage Stevnsgaard16-072 Ollerup Skytteforening139/03    143/02    282/05
248293Bent Ove Hansen16-039 Horne Skytteforening139/01    139/04    278/05

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Åben 2
148212Grete Steffensen16-039 Horne Skytteforening149/06    146/08    295/14
248198Henning Steffensen16-039 Horne Skytteforening146/06    148/07    294/13
350324Torben Christiansen16-350 Særslev Skytteforening144/05    146/06    290/11
4119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening135/04    140/01    275/05
5117057Ann Sofie Kniep16-095 Svendborg Skyttekreds138/01    129/02    267/03

 

 

Gevær, 200m. - Klasse BK
1120920Emma Sophie Klinck16-039 Horne Skytteforening149/07
2112034Marc Lykke Kjellmann16-039 Horne Skytteforening144/03
386191Sofus Helding Andersen16-039 Horne Skytteforening142/02
4122941Helene Eckardt16-039 Horne Skytteforening129/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse JUN
1105804Casper Risum Andersen16-039 Horne Skytteforening148/08
291453Rasmus Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening147/06
3100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening145/02
4105651Mathias Borchers16-039 Horne Skytteforening143/04

 

 

Gevær, 200m. - Klasse UNG Stilling
190487Søren Thor Munkholm16-039 Horne Skytteforening143/04
247955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening141/05

 

 

Gevær, 200m. - Klasse UNG Åben
199497Ivan Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening148/06

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening140/05

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 2
146704Knud Hansen16-039 Horne Skytteforening141/03

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 3
148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening135/02
246348Kaj Rasmussen16-095 Svendborg Skyttekreds126/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Senior 1
149316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening149/08
249222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening146/02
349820Poul Olsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening145/03

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Senior 2
147932Søren G. Pedersen16-039 Horne Skytteforening142/02
246861Aage Stevnsgaard16-072 Ollerup Skytteforening139/03
348293Bent Ove Hansen16-039 Horne Skytteforening139/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Åben 2
148212Grete Steffensen16-039 Horne Skytteforening149/06
248198Henning Steffensen16-039 Horne Skytteforening146/06
350324Torben Christiansen16-350 Særslev Skytteforening144/05
4117057Ann Sofie Kniep16-095 Svendborg Skyttekreds138/01
5119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening135/04

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse JUN
1117733Oliver Kastrup16-180 Bullerup Skyttekreds405/69

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 1
146305Rasmus Milling16-055 Lunde SG&I534/83
246357Jesper Christensen16-055 Lunde SG&I465/75

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
1121881Peter Søgaard16-180 Bullerup Skyttekreds534/89
248109Kim Carstensen16-055 Lunde SG&I508/85
352144Kenneth Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds478/70

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
1125111Ole Fischer16-095 Svendborg Skyttekreds511/73
247012Lars Krumholt16-095 Svendborg Skyttekreds481/74
3122680Ulla Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds430/56

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse Senior 2 Hånd
140949Henrik Rasmussen11-010 Esbjerg Skyttekreds550/87
235758Bent Thorvald Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds518/82
347192Anne-Marie Ostersen16-095 Svendborg Skyttekreds471/76
4107555Ina Frahm11-001 Ribe Skyttekreds362/58

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse Voksen 2 Hånd
1102370Finn Christian Langkjær16-055 Lunde SG&I560/89
286998Hasse Nielsen23-058 Vordingborg Skytteforening548/88
3120582Magnus Kastrup16-067 Nyborg Skytteforening487/78

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse JUN
1117733Oliver Kastrup16-180 Bullerup Skyttekreds325/80

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
152144Kenneth Nielsen16-180 Bullerup Skyttekreds368/89
2121881Peter Søgaard16-180 Bullerup Skyttekreds354/92
346357Jesper Christensen16-055 Lunde SG&I347/80

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
1125111Ole Fischer16-095 Svendborg Skyttekreds356/97
247012Lars Krumholt16-095 Svendborg Skyttekreds332/86
345365Lars Rehr16-095 Svendborg Skyttekreds302/64
4122680Ulla Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds297/67

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse Senior 2 Hånd
135758Bent Thorvald Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds360/85
247093Hugo Høj16-095 Svendborg Skyttekreds335/90

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse Voksen 2 Hånd
186998Hasse Nielsen23-058 Vordingborg Skytteforening386/98
2120582Magnus Kastrup16-067 Nyborg Skytteforening362/89
347192Anne-Marie Ostersen16-095 Svendborg Skyttekreds319/82

 

 

Grovvåben, 25m. - GP32 - Klasse GP32
140949Henrik Rasmussen11-001 Ribe Skyttekreds377/96
286998Hasse Nielsen23-058 Vordingborg Skytteforening363/97
335758Bent Thorvald Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds359/95
447012Lars Krumholt16-095 Svendborg Skyttekreds291/57

 

 

Grovvåben, 25m. - GR - Klasse GR
186998Hasse Nielsen23-058 Vordingborg Skytteforening338/67
245957Lasse Pedersen16-095 Svendborg Skyttekreds247/79