08-06-2015 13:11:06 - DDS SP v.3.14.4.1

RESULTATLISTE
Rødskebøllestævnet 2015

 

 

Holdkonkurrence: Gevær 200m

1Horne Skytteforening
86200Andreas PedersenKlasse: JUN149/10
91453Rasmus PedersenKlasse: BK147/09
105651Mathias BorchersKlasse: BK144/05
47955Signe SteffensenKlasse: UNG144/05
Total584/29

 

 

Holdkonkurrence: Gevær 50m

1Horne Skytteforening
120920Emma LauridsenKlasse: BK2199/12
86200Andreas PedersenKlasse: J1199/09
48198Henning SteffensenKlasse: ÅK1198/10
47955Signe SteffensenKlasse: UNG190/04
Total786/35

2Fjelsted/Harndrup Skytteforening
100102Trine KnudsenKlasse: BK1199/09
116724Martin HolmegaardKlasse: BK1198/08
49316John IversenKlasse: V1198/08
49823Per ChristiansenKlasse: 1191/04
Total786/29

3Svendborg Skyttekreds
109811Julie VejKlasse: J2197/11
114986Velid BesirevicKlasse: BK1193/06
106574Philip Glasdam Arnvig AndersenKlasse: BK3189/07
46934Rasmus M HansenKlasse: 1186/02
Total765/26

 

 

Holdkonkurrence: Pistol 25m

1Lunde SG&I
46354Jonas Foged PedersenKlasse: 2518/68
46268Jörn JacobiKlasse: ÅKL517/92
45753Lars JohannesenKlasse: UNG512/85
46357Jesper ChristensenKlasse: 1512/81
Total2059/326

2Svendborg Skyttekreds
M0001Daniel DandanellKlasse: ÅKL513/80
47012Lars KrumholtKlasse: 2501/81
47192Anne-Marie OstersenKlasse: ÅKL467/72
44700Jan PedersenKlasse: 3429/77
Total1910/310

3Nyborg Skytteforening
120582Magnus KastrupKlasse: ÅKL487/84
115365Birger KofoedeKlasse: 3471/74
46045Dorrit MøllegårdKlasse: ÅKL374/53
117733Oliver KastrupKlasse: BK328/73
Total1660/284

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/09    197/07    396/16G
290304Christian Larsen16-098 Sødinge Skytteforening196/09    199/10    395/19S
3110044Laura Højris From Petersen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/04    199/12    395/16B
4101155Mikkel Lindskov Petersen16-055 Lunde SG&I198/12    197/04    395/16P
5114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds199/07    196/11    395/18P
6112188Karl W, Klausen16-180 Bullerup Skyttekreds198/09    196/06    394/15
7116724Martin Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/08    195/06    393/14
8109288Lea Hansen16-039 Horne Skytteforening197/07    195/10    392/17
9105651Mathias Borchers16-039 Horne Skytteforening197/09    195/08    392/17
10105804Casper Risum Andersen16-039 Horne Skytteforening195/07    195/09    390/16
11110176Randi Uglebjerg16-055 Lunde SG&I197/06    190/07    387/13
12114986Velid Besirevic16-095 Svendborg Skyttekreds193/06    191/03    384/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1120920Emma Lauridsen16-039 Horne Skytteforening199/12    196/09    395/21G
2113885Kresten Soelmark16-098 Sødinge Skytteforening196/05    195/04    391/09S
3114987Ali Besirevic16-095 Svendborg Skyttekreds186/02    183/03    369/05B

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1119372Valdemar Christensen16-098 Sødinge Skytteforening194/03    191/05    385/08G
2119371David Espersen16-098 Sødinge Skytteforening195/03    188/07    383/10S
3119000Gustav Hammer16-470 Hårby Skytteforening193/05    188/07    381/12B
4119561Anna Jacobi16-055 Lunde SG&I193/05    188/02    381/07
5120096Pernille Lyster16-095 Svendborg Skyttekreds186/04    194/06    380/10
6111143Mikkel Østergaard Andersen16-470 Hårby Skytteforening185/04    193/02    378/06
799779Erik Møller-Knudsen16-083 Rudkøbing Skyttekreds195/05    179/03    374/08
8106574Philip Glasdam Arnvig Andersen16-095 Svendborg Skyttekreds189/07    182/05    371/12
9119170Nanna Degn16-030 Herrested Skytteforening184/00    186/04    370/04
10119539Nicolas Kofod16-083 Rudkøbing Skyttekreds185/04    175/01    360/05
11119172Anton Degn16-030 Herrested Skytteforening177/02    176/00    353/02
12119171Marie Jørgensen16-030 Herrested Skytteforening183/02    167/00    350/02
13120927Jakob Christian Moslund16-030 Herrested Skytteforening176/03    172/04    348/07
14116782Julie Moslund16-030 Herrested Skytteforening162/00    165/01    327/01

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
186200Andreas Pedersen16-039 Horne Skytteforening199/09    196/10    395/19G
290858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds200/13    195/09    395/22S
399588Mia Andersen16-039 Horne Skytteforening196/08    194/05    390/13B

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1115192Benjamin Sjønov16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/07    195/06    389/13G
2109811Julie Vej16-095 Svendborg Skyttekreds197/11    192/02    389/13S
384584Nicolai Jespersen16-104 Sdr. Broby Skytteforening193/06    195/08    388/14B
499610Rikke Jespersen16-142 Tommerup Skytteforening195/05    188/05    383/10

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG
147955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening190/04    198/09    388/13G
253557Mikkel Christiansen16-067 Nyborg Skytteforening187/03    188/06    375/09S
398459Erik Solberg Christensen16-095 Svendborg Skyttekreds182/07    183/03    365/10B

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening191/04    197/10    388/14G
246704Knud Hansen16-098 Sødinge Skytteforening187/03    191/08    378/11S
346934Rasmus M Hansen16-095 Svendborg Skyttekreds186/02    190/06    376/08B

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 2
149642Helge Larsen16-350 Særslev Skytteforening191/05    189/06    380/11G
249522Poul H. Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening191/06    187/05    378/11S
348314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening187/04    190/04    377/08B

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 3
190487Søren Munkholm16-098 Sødinge Skytteforening194/03    189/02    383/05G
246348Kaj Rasmussen16-095 Svendborg Skyttekreds173/02    174/03    347/05S
3121195Ulrik Kähler16-470 Hårby Skytteforening173/01    173/04    346/05B

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V1
123116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening200/11    199/13    399/24G
249316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/08    197/07    395/15S
349222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening189/02    197/11    386/13B
449799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening189/06    193/06    382/12
548293Bent Ove Hansen16-039 Horne Skytteforening192/06    188/05    380/11
646500Henning Frederiksen16-072 Ollerup Skytteforening182/01    178/01    360/02

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V2
148836Mogens Larsen16-030 Herrested Skytteforening177/01    188/03    365/04G
245792Finn Clausen16-030 Herrested Skytteforening178/00    176/01    354/01S

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK1
148198Henning Steffensen16-039 Horne Skytteforening198/10    199/10    397/20G
248212Grete Steffensen16-039 Horne Skytteforening198/07    195/07    393/14S
396548Rasmus Vej 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening191/06    198/09    389/15B

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK2
146268Jörn Jacobi16-055 Lunde SG&I197/06    199/10    396/16G
2107892Søren Peter Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/07    191/03    386/10S
3117057Ann Sofie Kniep16-095 Svendborg Skyttekreds187/03    192/04    379/07B
4115781Tom Rasmussen16-095 Svendborg Skyttekreds184/03    186/03    370/06
591738Susanne Højbjerg 16-142 Tommerup Skytteforening180/01    184/00    364/01
6119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening180/01    183/01    363/02
746860Åse Hansen16-072 Ollerup Skytteforening174/02    188/02    362/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/09P
2114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds199/07P
3101155Mikkel Lindskov Petersen16-055 Lunde SG&I198/12P
4112188Karl W, Klausen16-180 Bullerup Skyttekreds198/09P
5116724Martin Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/08
6105651Mathias Borchers16-039 Horne Skytteforening197/09
7109288Lea Hansen16-039 Horne Skytteforening197/07
8110176Randi Uglebjerg16-055 Lunde SG&I197/06
990304Christian Larsen16-098 Sødinge Skytteforening196/09
10110044Laura Højris From Petersen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/04
11105804Casper Risum Andersen16-039 Horne Skytteforening195/07
12114986Velid Besirevic16-095 Svendborg Skyttekreds193/06
13108286Louise Angelbo Hansen16-095 Svendborg Skyttekreds189/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1120920Emma Lauridsen16-039 Horne Skytteforening199/12P
2113885Kresten Soelmark16-098 Sødinge Skytteforening196/05
3114987Ali Besirevic16-095 Svendborg Skyttekreds186/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
199779Erik Møller-Knudsen16-083 Rudkøbing Skyttekreds195/05P
2119371David Espersen16-098 Sødinge Skytteforening195/03P
3119372Valdemar Christensen16-098 Sødinge Skytteforening194/03P
4119000Gustav Hammer16-470 Hårby Skytteforening193/05P
4119561Anna Jacobi16-055 Lunde SG&I193/05P
6106574Philip Glasdam Arnvig Andersen16-095 Svendborg Skyttekreds189/07
7120096Pernille Lyster16-095 Svendborg Skyttekreds186/04
8111143Mikkel Østergaard Andersen16-470 Hårby Skytteforening185/04
8119539Nicolas Kofod16-083 Rudkøbing Skyttekreds185/04
10119170Nanna Degn16-030 Herrested Skytteforening184/00
11119171Marie Jørgensen16-030 Herrested Skytteforening183/02
12120887Victoria Frølner16-095 Svendborg Skyttekreds182/02
13120094Nicolej Oliver Madsen16-095 Svendborg Skyttekreds180/01
14119172Anton Degn16-030 Herrested Skytteforening177/02
15120927Jakob Christian Moslund16-030 Herrested Skytteforening176/03
16116782Julie Moslund16-030 Herrested Skytteforening162/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
190858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds200/13P
286200Andreas Pedersen16-039 Horne Skytteforening199/09
399588Mia Andersen16-039 Horne Skytteforening196/08

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
1109811Julie Vej16-095 Svendborg Skyttekreds197/11P
299610Rikke Jespersen16-142 Tommerup Skytteforening195/05
3115192Benjamin Sjønov16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/07
484584Nicolai Jespersen16-104 Sdr. Broby Skytteforening193/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG
181936Camilla Birch Nielsen16-350 Særslev Skytteforening199/08P
247955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening190/04
353557Mikkel Christiansen16-067 Nyborg Skytteforening187/03
498459Erik Solberg Christensen16-095 Svendborg Skyttekreds182/07

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening191/04P
246704Knud Hansen16-098 Sødinge Skytteforening187/03
346934Rasmus M Hansen16-095 Svendborg Skyttekreds186/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 2
149522Poul H. Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening191/06P
249642Helge Larsen16-350 Særslev Skytteforening191/05
348314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening187/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 3
190487Søren Munkholm16-098 Sødinge Skytteforening194/03P
246348Kaj Rasmussen16-095 Svendborg Skyttekreds173/02
3121195Ulrik Kähler16-470 Hårby Skytteforening173/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V1
123116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening200/11P
249316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/08P
348293Bent Ove Hansen16-039 Horne Skytteforening192/06
449799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening189/06
549222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening189/02
646500Henning Frederiksen16-072 Ollerup Skytteforening182/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V2
145763Karl Larsen16-030 Herrested Skytteforening181/03P
245755Kurt Pedersen16-030 Herrested Skytteforening178/01
345792Finn Clausen16-030 Herrested Skytteforening178/00
448836Mogens Larsen16-030 Herrested Skytteforening177/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK1
148198Henning Steffensen16-039 Horne Skytteforening198/10P
248212Grete Steffensen16-039 Horne Skytteforening198/07
396548Rasmus Vej 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening191/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK2
146268Jörn Jacobi16-055 Lunde SG&I197/06P
2107892Søren Peter Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/07P
3117057Ann Sofie Kniep16-095 Svendborg Skyttekreds187/03
4115781Tom Rasmussen16-095 Svendborg Skyttekreds184/03
5119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening180/01
591738Susanne Højbjerg 16-142 Tommerup Skytteforening180/01
746860Åse Hansen16-072 Ollerup Skytteforening174/02

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab BK
191453Rasmus Pedersen16-039 Horne Skytteforening147/09    149/08    296/17G
2105651Mathias Borchers16-039 Horne Skytteforening144/05    147/05    291/10S
3105804Casper Risum Andersen16-039 Horne Skytteforening142/03    141/05    283/08B

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab JUN
186200Andreas Pedersen16-039 Horne Skytteforening149/10    148/08    297/18G
299497Ivan Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening144/06    149/08    293/14S

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab UNG
147955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening144/05    149/05    293/10G
253557Mikkel Christiansen16-067 Nyborg Skytteforening132/02    136/04    268/06S
386192Denis Kraft16-039 Horne Skytteforening122/01    130/02    252/03B

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening146/05    143/06    289/11G

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab 2
148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening136/04    140/03    276/07G
246704Knud Hansen16-039 Horne Skytteforening142/03    132/02    274/05S

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab 3
190487Søren Munkholm16-098 Sødinge Skytteforening139/01    129/01    268/02G
246348Kaj Rasmussen16-095 Svendborg Skyttekreds118/02    126/02    244/04S

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab V1
149316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening150/07    149/08    299/15G
249642Helge Larsen16-350 Særslev Skytteforening147/08    144/05    291/13S
349222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening146/05    144/03    290/08B

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab V2
146861Aage Stevnsgaard16-072 Ollerup Skytteforening143/03    143/05    286/08G
246500Henning Frederiksen16-072 Ollerup Skytteforening140/02    145/03    285/05S

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK2
147403Jan Østergaard Andersen16-470 Hårby Skytteforening136/02    145/02    281/04G

 

 

Gevær, 200m. - Klasse BK
191453Rasmus Pedersen16-039 Horne Skytteforening147/09P
2105651Mathias Borchers16-039 Horne Skytteforening144/05
3105804Casper Risum Andersen16-039 Horne Skytteforening142/03

 

 

Gevær, 200m. - Klasse JUN
186200Andreas Pedersen16-039 Horne Skytteforening149/10P
299497Ivan Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening144/06

 

 

Gevær, 200m. - Klasse UNG
147955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening144/05P
253557Mikkel Christiansen16-067 Nyborg Skytteforening132/02
386192Denis Kraft16-039 Horne Skytteforening122/01
446795Emmely Hagsholm Pedersen16-067 Nyborg Skytteforening120/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening146/05P

 

 

Gevær, 200m. - Klasse 2
146704Knud Hansen16-039 Horne Skytteforening142/03P
248314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening136/04

 

 

Gevær, 200m. - Klasse 3
190487Søren Munkholm16-098 Sødinge Skytteforening139/01P
246348Kaj Rasmussen16-095 Svendborg Skyttekreds118/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse V1
149316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening150/07P
249642Helge Larsen16-350 Særslev Skytteforening147/08
349222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening146/05
449820Poul Olsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening143/05

 

 

Gevær, 200m. - Klasse V2
146861Aage Stevnsgaard16-072 Ollerup Skytteforening143/03P
246500Henning Frederiksen16-072 Ollerup Skytteforening140/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse ÅK2
147403Jan Østergaard Andersen16-470 Hårby Skytteforening136/02P

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse BK
1117733Oliver Kastrup16-067 Nyborg Skytteforening328/73P

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse UNG
145753Lars Johannesen16-055 Lunde SG&I512/85P

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse 1
146357Jesper Christensen16-055 Lunde SG&I512/81P

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse 2
151581Per M. Elmose16-128 Dalum Skytteforening538/88P
246354Jonas Foged Pedersen16-055 Lunde SG&I518/68
347012Lars Krumholt16-095 Svendborg Skyttekreds501/81

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse 3
144815Flemming Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds506/78P
248109Kim Carstensen16-055 Lunde SG&I506/75
3115365Birger Kofoede16-067 Nyborg Skytteforening471/74
444700Jan Pedersen16-095 Svendborg Skyttekreds429/77

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse ÅKL
146268Jörn Jacobi16-055 Lunde SG&I517/92P
2M0001Daniel Dandanell16-095 Svendborg Skyttekreds513/80P
3120582Magnus Kastrup16-067 Nyborg Skytteforening487/84
447192Anne-Marie Ostersen16-095 Svendborg Skyttekreds467/72
599386Claus Ole Rasmussen16-083 Rudkøbing Skyttekreds464/78
6116377Ulf Blazejewicz16-095 Svendborg Skyttekreds427/67
746045Dorrit Møllegård16-067 Nyborg Skytteforening374/53

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse BK
1117733Oliver Kastrup16-067 Nyborg Skytteforening196/54P

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse UNG
145753Lars Johannesen16-055 Lunde SG&I344/94P

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse 2
151581Per M. Elmose16-128 Dalum Skytteforening372/94P
247012Lars Krumholt16-095 Svendborg Skyttekreds341/84

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse 3
146354Jonas Foged Pedersen16-055 Lunde SG&I351/87P
299386Claus Ole Rasmussen16-083 Rudkøbing Skyttekreds350/89P
3121633Thomas John David Tully16-095 Svendborg Skyttekreds330/85
4121634David Dabney16-095 Svendborg Skyttekreds324/87
544815Flemming Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds324/78
6115365Birger Kofoede16-067 Nyborg Skytteforening304/72

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse VET
149316John Iversen16-140 Vissenbjerg Skytteforening355/95P
247093Hugo Høj16-095 Svendborg Skyttekreds349/89

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse ÅKL
1M0001Daniel Dandanell16-095 Svendborg Skyttekreds369/95P
2120582Magnus Kastrup16-067 Nyborg Skytteforening339/92P
347192Anne-Marie Ostersen16-095 Svendborg Skyttekreds338/75
4116377Ulf Blazejewicz16-095 Svendborg Skyttekreds325/84
598459Erik Solberg Christensen16-095 Svendborg Skyttekreds311/91
646045Dorrit Møllegård16-067 Nyborg Skytteforening265/86

 

 

Grovvåben, 25m. - GP32 - Klasse GP32
144815Flemming Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds358/94P